Home » Jak zakotwiczyć szafę na broń

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących kotwiczenia szaf na broń. Oto kilka przydatnych informacji.

Dlaczego powinniśmy zakotwiczyć szafę na broń?

 

Norma PN-EN 14450:2006 jasno mówi, że szafa na broń spełnia certyfikację tylko wtedy, gdy została zabezpieczony i zakotwiczona materiałami dostarczonymi przez producenta. Kolejnym aspektem jest kwestia ubezpieczenia. W umowie ubezpieczeniowej, określony wymóg kotwiczenia szaf i sejfów jest warunkiem wypłaty ewentualnego odszkodowania.  Bezpieczeństwo przede wszystkim, naprawdę nie chcesz, aby osoba trzecia ukradła Twoją broń, tym bardziej użył.

 

Jakie są opcje kotwiczenia sejfu na broń?

Za pomocą dostarczonych śrub montażowych lub kotw mechanicznych możesz łatwo i bezpiecznie zakotwiczyć swoją szafę na broń w bezpiecznym miejscu. w każdej szafie na broń przygotowujemy  2 otwory na dole i 2 otwory z tyłu. Szafę na broń najlepiej zakotwiczyć 4 śrubami. Największą wytrzymałość uzyskuje się przy użyciu kotw chemicznych.

 

Jak zakotwiczyć szafę na broń za pomocą śrub montażowych dołączonych do szafy?

Należy wywiercić otwór na tyle duży, aby kotwę montażową można było dokładnie włożyć W momencie dokręcania nakrętki stożek znajdujący się na końcu śruby  wchodzi w metalowy kołek, rozpychając go klinuje się w otworze. Należy dokręcić nakrętkę śruby do wyczucia wyraźnego oporu.

 

Zakotwiczenie i zabezpieczenie szaf na broń to praca specjalistyczna. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja szafa na broń jest zamontowana profesjonalnie, zostaw to specjalistom z Hunter Safes. Robimy to jako prace serwisowe.